Illustration

Ślady zbrodni

Wejdź w buty mordercy i podążaj jego śladami. 

True crime to obecnie najszybciej rozwijająca się nisza na medialnym rynku. Polacy masowo i z wypiekami na twarzy słuchają podcastów o tematyce kryminalnej, chcąc dowiedzieć się kto i dlaczego popełnił zbrodnie rozpalające sensacyjne rubryki gazet. Chcemy przenieść true-crimowy format na nowy poziom, łącząc dogłębność podcastu z wizualną atrakcyjnością programów telewizyjnych. We współpracy z OLGĄ HERRING, pochodzącą z Katowic autorką odsłuchiwanych w setkach tysięcy kryminalnych podcastów, będziemy podążać “ŚLADAMI ZBRODNI”, aby dotrzeć do tego, co najważniejsze - do prawdy.
Olga będzie zgłębiać tajemnice polskich zbrodni głośnych w ostatnich dekadach, każdorazowo docierając do ludzi, których te zbrodnie dotknęły. Porozmawia z rodzinami ofiar, ale też z winnymi zbrodni, z funkcjonariuszami służb, prokuratorami, adwokatami i sędziami, kryminologami, biegłymi w zakresie kryminalistyki i dziennikarzami śledczymi. Odwiedzi miejsca zbrodni oraz ich sąsiedztwo, pokazując kontekst zdarzeń. Stopniowo odkrywając nowe “ŚLADY ZBRODNI” odkryje prawdę, która momentami jest bardziej zawiła i bardziej przerażająca niż najbardziej wymyślne dzieła hollywoodzkich scenarzystów.
Tematyka formatu będzie skupiona wokół polskich zbrodni z ostatnich trzydziestu lat, a każdy odcinek będzie opowiadał o jednej z nich. Zakładamy także produkcję odcinków specjalnych, które będą zgłębiać zbrodnie z dawniejszych czasów, sylwetki słynnych seryjnych morderców czy zagadnienia związane z kryminologią i kryminalistyką. Nieodłącznym elementem programu będzie mroczny i tajemniczy klimat tworzony zarówno przez Olgę, jak i efektowe ujęcia przedstawiające przemierzane przez nas codziennie ulice w nowy, budzący niepokój sposób. Przecież każda z nich nosi na sobie “ŚLADY ZBRODNI”...Rozpoczynamy od znanych nam najlepiej spraw kryminalnych, które rozgrywały się na terenie Górnego Śląska i okolic, ale planujemy dość szybko pokonać geograficzne granice i poszukać “ŚLADÓW ZBRODNI” na innych polskich ziemiach. Chcemy, żeby widzowie programu Olgi poczuli dreszcze i gęsią skórkę na ciele. A przede wszystkim zastanowili się nad podstawowym pytanie: dlaczego ludzie posuwają się do zbrodni? Bo true crime to nie tylko sensacyjny przebieg tragicznych zdarzeń, ale również rozważania nad najmroczniejszą stroną ludzkiej psychiki.
Zapraszamy do współpracy.