Łukasz Szwej Ślady Przyszłości

Ślady przyszłości

Świat naprzód popychają innowatorzy, ludzie zamieniający marzenia w rozwiązania podnoszące jakość naszego życia.

Droga od pomysłu do sukcesu rynkowego jest jednak bardzo często wyboista, pełna
przeszkód, a jednocześnie intrygująca. Innowatorzy doskonale radzą sobie z trudnymi
zakrętami. Swoją kreatywnością i odwagą rozwijają projekty, które wpływają na inteligentny rozwój gospodarki i naszą codzienność. Tworzą “ŚLADY PRZYSZŁOŚCI”, których poszukamy wspólnie z Łukaszem Szwej, dziennikarzem, popularyzatorem nauki i technologii. Jego misją jest odnalezienie największych innowatorów, bohaterów jutra.

“ŚLADY PRZYSZŁOŚCI” to format odkrywający, to, co często na pozór niewidoczne. Badania naukowe oraz innowacje społeczne i technologiczne, które zakończyły się sukcesem dzięki konkretnym osobom. Wspólna podróż będzie przejrzysta i atrakcyjna - zarówno dla widzów siedzących w temacie, jak i kompletnych laików. Przejedziemy trasę, którą podążają innowatorzy zmieniający świat, i dowiemy się, jakie praktyczne zastosowania mają ich odkrycia i jak szeroko są one przekładane na świat techniki, przemysłu i biznesu. 
W każdym odcinku zaprezentujemy historię konkretnego projektu, usługi lub produktu, który funkcjonuje już na rynku lub znajduje się na etapie debiutu. Pokażemy genezę powstania rozwiązania ze wszystkimi istotnymi szczegółami, zaprezentujemy również wszelakie korzyści z niego wynikające. W naszej historii głównym bohaterem będzie jednak człowiek, który stoi za daną innowacją czy odkryciem naukowym. Każdy odcinek ukaże wzloty i upadki, a przede wszystkim emocje, które ostatecznie doprowadziły do finału zakończonego wygraną.
Jak rodzą się przełomy w medycynie ratujące życie setkom tysięcy ludzi? Co decyduje o przewadze konkurencyjnej w branży motoryzacyjnej, energetycznej i wielu innych gałęziach istotnych z punktu widzenie zrównoważonego rozwoju? Które innowacje społeczne zmieniły w sposób istotny nasze życie? Na te, oraz setki innych pytań, odpowiedzą “ŚLADY PRZYSZŁOŚCI”. Zabezpieczymy wszystkie ślady, które poprowadzą nas do rozwiązania zagadki innowacji. Pokażemy ludzką stronę badań naukowych i ich zastosowania w biznesie. Zapnijcie pasy i ruszajcie z nami w drogę do przyszłości.Zapraszamy do współpracy.